Start Program Patronat Suwalszczyzna

Najpiękniejszą rzeczą, jakiej możemy doświadczyć, jest oczarowanie tajemnicą.
Jest to uczucie, które stoi u kolebki prawdziwej sztuki i prawdziwej nauki.

Albert Einstein

Piękno i dziedzictwo kulturowe Suwalszczyzny przyciąga nie tylko artystów, ale także uczonych. Wielu z tych ostatnich spedzając tu wakacje odczuwa potrzebę bardziej twórczego udziału i zaangażowania się w życie społeczności udzielającej im gościny. Z tej potrzeby zrodziła się idea festiwalu "Oczarowanie tajemnicą. Sejneńskie Spotkania z Nauką", którego dziesiątą już edycję zaprezentujemy Państwu latem. Patronat nad "Spotkaniami" sprawują Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i Miasto Sejny.

Przebywający na wakacjach na Suwalszczyźnie fizycy, biolodzy i humaniści, głównie z warszawskich uczelni i ośrodków naukowych, będą w każdy czwartek dzielić się z Państwem swoim oczarowaniem nauką i opowiadać o tajemnicach atomu i Wszechświata, zagadkach kodu genetycznego, sekretach mikroorganizmów, tajemnicach dawnych cywilizacji czy wreszcie o najnowszych urządzeniach badawczych świata i o wyzwaniach technologii komputerowych. Wykłady będą miały charakter popularny, a po każdym z nich będzie czas na pytania i dyskusje. Nie trzeba żadnego specjalnego wykształcenia ścisłego aby móc przeżyć wspaniały wieczór, wiele się dowiedzieć i poznać ciekawych ludzi.

Spotkania będą się odbywały w Sejnach, w sali Rady Urzędu Miasta, ul. Piłsudskiego 25, I piętro, w każdy czwartek lipca i sierpnia 2019 roku poczynając od 4 lipca, o godz. 18.00. WSTĘP WOLNY!

Aktualności

Jubileuszowe, dziesiąte już (!!!) ,,Spotkania'', SSN2019, zaczną się:      4 lipca 2019